Już po raz szósty Klub Dawnych Motocykli Magnet zaprosił do Mińska Mazowieckiego pasjonatów zabytkowej motoryzacji.

Magnet znany bardziej w środowisku weterańskim z organizacji rajdów motocyklowych, kilka lat temu postanowił otworzyć się na całą społeczność oldtimerową, Zainicjował cykl imprez z dość nowatorską formułą i zasadami, które jak się okazało w toku kolejnych edycji, wyjątkowo przypadły do gustu uczestnikom. Brak konieczności wcześniejszego zgłoszenia, dwuetapowa forma zlotu, który rozpoczyna się w zawsze w centrum Mińska, a kończy w którymś z oddalonych o 15-30 km miasteczek, do których docieramy w zwartej eskortowanej przez Policję kolumnie. Na każdym z etapów czekają konkursy sprawnościowe dla uczestników i masa niespodzianek. Do tego stały termin – zawsze druga niedziela września i póki co gwarantowana pogoda! To sprawia, że można „w ciemno” zapewnić sobie atrakcje u schyłku sezonu w gronie przyjaciół o tej samej pasji.

Tym razem nie mogło byś inaczej i po raz kolejny Mińsk ogarnął wszędobylski warkot weterańskich silników. W biurze zlotu zarejestrowano 197 automobili i 106 motocykli! Był tam niemal cały przekrój pojazdów wytwarzanych od lat 20. do 80. XX w. Organizatorzy wręczyli masę pamiątkowych statuetek i prezentów dla posiadaczy najciekawszych maszyn, zatem mało kto wrócił ze zlotu z pustymi rękami.

Padło wiele zapewnień o „obowiązkowym stawiennictwie” na kolejnych Warkotach, a analizując ciągłą wzrostową tendencję uczestniczących pojazdów, już można wysnuć przypuszczenie, że jest to najliczniejsze chyba spotkanie jeżdżących zabytków po wschodniej stronie Wisły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *