…już za nami, czas na refleksje!

Sięgając do historii Pikników, próbując je porównywać, nasuwa się tylko jedna odpowiedź: każdy był inny i przede wszystkim każdy wzbogacił nas, Organizatorów, o nowe doświadczenia. Tegorocznej edycji, podobnie jak w ubiegłym roku, towarzyszył Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Rajd to impreza trzydniowa, jej kulminacją jest udział wszystkich uczestników rajdu w Pikniku z Motoryzacją.

W tym roku bazą rajdową był Hotel Inter Szablewski w Dymaczewie Nowym. W sobotę 42 załogi przejechały 70 km malowniczą trasą, na której nie zabrakło pięknych zabytków. Niedziela to już impreza skierowana do wszystkich, bogata w wiele atrakcji – to właśnie Piknik z Motoryzacją. Co roku dokładamy wszelkich starań, aby program był ciekawszy, aby poziom imprezy wyższy. Te wszystkie pomysły można realizować dzięki Patronom, którymi w tym roku byli: Starosta Poznański, Wójt Gminy Komorniki, Burmistrz Gminy Mosina i Automobilkub Wielkopolski oraz sponsorzy, których z roku na rok jest więcej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Główny Sponsor – firma Aster z Wir oraz Inter Cars. Po raz kolejny do grona Patronów Medialnych dołączył Miesięcznik Miłośników Motoryzacji „Automobilista”.

Największe atrakcje Pikniku to najnowsze modele prezentowane przed dilerów, pojazdy zabytkowe, youngtimery, rajdowe i wyścigowe, modyfikowane, militarne oraz motocykle. Do kolejnych tegorocznych atrakcji należy zaliczyć: Show Kulturystyczne w wykonaniu Radka Słodkiewicza oraz kulturystycznej pary Huberta i Natalii Kulczyńskich, rewię taneczną Fabulous Anima, terenowe Grand Prix Wir modeli RC, wiele innych konkursów oraz koncert Gwiazdy Wieczoru zespołu Jary Oddział Zamknięty.

W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała i pomimo tych, jakże nieprzewidywalnych problemów, Piknik się odbył. Maciej Peda, który na Piknik przyjechał 88-letnim Bugatti, przywiózł ze sobą niesamowitą energię, udowodnił, że można, że pasja jest najważniejsza, a uśmiechy na twarzach uczestników oraz pozytywne komentarze dały organizatorom wielką radość oraz moc, która jest potrzebna do dalszego działania.

Nie potrafię w słowach podziękować wszystkim, którzy tę niedzielę postanowili spędzić w Wirach i dobrze się bawić, ale za to obiecuję, że zrobię wszystko, aby VII Piknik z  Motoryzacją Wiry 2017 był jeszcze lepszy. Teraz mogę już bez wątpienia powiedzieć, że ta impreza ma charakter i wielką siłę, którą budują jej uczestnicy.

Autor: Dominik Występski

Sołtys wsi Wiry

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *