Wiadomo, że trzeba dbać o koła naszych klasyków, ale na rynku jest wiele preparatów do czyszczenia obręczy i opon. Jak znaleźć profesjonalne preparaty o dużej długotrwałości działania? Jeśli chcemy kupić coś dobrego i taniego, to musimy nabyć dwie rzeczy, jedną dobrą, a drugą tanią, dlatego prezentujemy preparaty o bardzo wysokiej skuteczności i długotrwałości działania.

Czyścimy obręcze…

Spotkaliśmy się z ekipą firmy Gtechniq w myjni samochodowej, by sprawdzić działanie preparatu W6 Iron and General Fallout Remover, który reaguje z pyłem metalowym, pozostałościami klocków hamulcowych i innymi zanieczyszczeniami, jakie osadzają się na powierzchni obręczy. Można go też używać do usuwania wielu trudnych zabrudzeń nadwozia, gdyż jest całkowicie obojętny dla lakierów.

Spryskaną obręcz zostawiliśmy na około 5 minut. W miejscach, gdzie nastąpiła reakcja, preparat zmienił barwę na fioletowo – bordową. Powinniśmy zadbać jedynie o to, by nie wysychał. Po 5 minutach zmyliśmy go. Nie ma potrzeby stosowania myjki ciśnieniowej, jak na zdjęciu, ani zabiegów mechanicznego czyszczenia. Gdybyśmy niezbyt dokładnie spryskali obręcz, zabieg możemy powtórzyć.

Jeżeli spryskaliśmy także wewnętrzną część obręczy, która jest zazwyczaj trudno dostępna, będziemy mieli ją także dokładnie oczyszczoną, co jest szczególnie ważne przy obręczach aluminiowych lub lakierowanych na jasne kolory.

Więcej w miesięczniku AUTOMOBILISTA 7/2017 (207)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *