Czy wzięlibyście udział w takiej imprezie nie bacząc na ponad 80-letnią metrykę swojego samochodu? Myślę, że wielu z nas patrzy na te zdjęcia jak na świętokradztwo, ale nie Anglicy! Nie wszystkich cieszy oldtimer tylko w garażu.

Na zdjęciach oglądamy tegoroczny „John Harris Trial” czyli zawody w kategorii Hill Climb rozegrane wiosną tego roku. Jeśli lubicie konkurencje sprawnościowe, to właśnie świetna okazja, aby sprawdzić nie tylko siebie, ale i samochód, i to nie tylko pomiędzy słupkami slalomu. Ale samochód musiał pochodzić z lat 20. do 40., gdyż organizatorem imprezy był bardzo prężny Vintage Sports Car Club England(VSCC) skupiający amatorów sportów samochodowych, ale autami sprzed II wojny światowej.

Impreza odbyła się w hrabstwie Derbyshire na terenie Peak District National Park. Trzeba było przejechać pętlę poczynając od miasteczka Ashower, przez Chesterfield, Matlock i Bakewell. W tych miejscowościach zaplanowano odcinki specjalne, z których wyniki sumowano w klasyfikacji generalnej. Co ciekawe, nie istotny był czas przejazdu poszczególnych odcinków i prób górskich. Należało je przejechać samodzielnie. Niestety, dwa dni przed zawodami spadły rzęsiste deszcze, ziemia rozmiękła, co dodało zawodom niezwykłych atrakcji.

Więcej w miesięczniku AUTOMOBILISTA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *