Jednym z dwóch królewskich Phantomów, które zostaną pokazany na wystawie “The Great EightPhantoms”, będzie ten należący niegdyś do Aga Chana III znanego z łączenia wystawnego stylu życia właściciela koni czystej krwi z rolą lidera Ligi Muzułmańskiej. Aga Chan był jednym z 18 głów państw i członków rodzin królewskich, które zamówiły model Rolls-Royce Phantom IV.

W latach 1937 – 1939 Aga Chan III był prezydentem Ligi Narodów. Na swoim koncie miał także 5 zwycięstw w Derbach oraz 13 tytułów „Champion Owner” w dorocznych brytyjskich wyścigach. Otaczał się tym, co najlepsze, zatem jego wybór Rolls-Royce’a Phantoma IV nie był zaskoczeniem.

Nadwozie Phantoma IV Aga Chana zostało przygotowane przez firmę Hooper. Cechują je falujące linie, ukryte tylne koła oraz karoseria w stylu Sedanca de Ville (gdzie tylko tylni przedział samochodu jest zakryty dachem). We wnętrzu znajduje się wystawna czerwona skóra ze słynnej firmy Connolly. Samochód powstawał aż przez dwa lata (1950-52) ze względu na wiele dodatkowych elementów zamontowanych na osobiste życzenie właściciela. Były to m.in. ruchome lusterko, ukrytesrebrne szczoteczka i grzebień z wygrawerowanym królewskim herbem Aga Chana, który widniał również na drzwiach – jak również dyktafon oraz kompletny zestaw piknikowy.

Rolls-Royce Phantom IV Aga Chana został użyczony na wystawę “The Great EightPhantoms” przez pana IonaTiriaca. Pojazdy zostaną pokazane podczas wystawy “The Great EightPhantoms” rozpoczynającej się już w przyszłym tygodniu w siedzibie domu aukcyjnego Bonhams w londyńskiej dzielnicy Mayfair.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *