Z okazji 70 lat modelu T w Wolfsburgu, w parku Allerpark, oddalonym niecałe półtora kilometra od samego Autostadt, w dniach od 3 do 6 sierpnia 2017 r. odbył się Bulli Summer Festival. Tereny parku przeistoczone zostały w ogromną strefę festiwalową i raj dla miłośników i posiadaczy modeli T.

Na Bulli Summer Festival przyjechali miłośnicy tego samochodu z całej Europy. Na festiwalu nie zabrakło reprezentantów z Polski. Z myślą o nich polski oddział marki Volkswagen Samochody Użytkowe przygotował dedykowaną strefę Team Poland, w której ustawiły się modele T z polskimi rejestracjami oraz zorganizowano miejsce do zabawy i relaksu. Na teren festiwalu uczestnicy reprezentujący Polskę wjechali w konwoju, budząc przy tym wielkie zainteresowanie innych kierowców i uczestników festiwalu. Członkami Team Poland byli zwycięzcy konkursu organizowanego przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe na Facebooku, a także indywidualni uczestnicy, wierni fani i posiadacze modeli T.

Zlotowicze przyjechali świętować 70-lecie Bullika z rodzinami lub przyjaciółmi. Klasyczne Transportery dotarły na festiwal ze wszystkich zakątków Polski. Przeważały Volkswageny T1 i T2, nie zabrakło też najmłodszego modelu T6. Każdy z samochodów ma swoją własną wyjątkową historię i niepowtarzalnych właścicieli. W strefie Team Poland spotkać można było między innymi:

• klimatycznego Bullika z 1960 roku, który na co dzień wozi nowożeńców do ślubu
• VW T2 sprowadzonego z Dubaju, którego podróż do Polski trwała aż 45 dni
• VW T2, który odwiedził już 20 krajów i przejechał ponad 40 000 km
• VW T2 doka, którego właścicielowi towarzyszy wierny piesek Tofik
• VW T1 z wysokim dachem, będący wyjątkiem wśród Bullików

Bulli Summer Festival to jeden z największych zlotów modeli T w Europie.

 

Komentarze zostały wyłączone