ElectroMobility Poland ogłosiło listę laureatów konkursu na wizualizację nadwozia samochodu elektrycznego, który ma w przyszłości trafić na polskie ulice. Pierwsze prototypy mają wyjechać na polskie drogi pod koniec 2018 roku. Podczas uroczystego finału, który odbył się 12 września 2017 r. w Warszawie nagrodzono zwycięskie projekty. Laureatom gratulował Minister energii Krzysztof Tchórzewski – Inicjując w Ministerstwie energii projekt rozwoju elektromobilności chcieliśmy przede wszystkim, żeby polski samochód elektryczny był dostosowany do potrzeb Polaków. Dlatego idea konkursu zorganizowanego przez ElectroMobility Poland była zbieżna z naszymi planami i oczekiwaniami. Dziś widzimy efekty pracy uczestników konkursu i jury – nowoczesne, atrakcyjne i wykonane zgodnie z najnowszymi trendami projekty przygotowane przez rodzimych projektantów.

W październiku 2017 r. spółka ogłosi konkurs na prototyp auta elektrycznego, skierowany do firm z branży motoryzacyjnej. Konkurs zostanie przeprowadzony z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Proces wyłonienia najlepszych konstrukcji potrwa do końca 2018 roku. Wtedy też możemy spodziewać się pierwszych prototypów podczas testów drogowych.

Nagrodzono cztery zwycięskie projekty, a ich autorzy otrzymali równorzędne nagrody. Laureaci to: Łukasz Myszyński – autor projektu Junior, Mateusz Tomiczek – autor projektu Curie, Damian Woliński – autor projektu SE1 oraz Sebastian Nowak – autor projektu Be-E.

 • Curie - autor Mateusz Tomiczek
  Curie - autor Mateusz Tomiczek
 • Junior - autor Łukasz Myszyński
  Junior - autor Łukasz Myszyński
 • Be-E - autor Sebastian Nowak
  Be-E - autor Sebastian Nowak
 • SE1 - autor Damian Woliński
  SE1 - autor Damian Woliński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *