Europejskie centrum klasyków Mazdy ma swoją siedzibę w bawarskim Augsburgu. Mieście, która ma duże techniczne tradycje. Tutaj Rudolf  Diesel skonstruował swój pierwszy silnik wysokoprężny, a także powstały znane marki MAN i Messerschmitt.

Muzeum Mazdy zostało stworzone przez rodzinna firmę Waltera Freya przy współpracy z japońskim producentem. Kolekcja samochodów marki Mazda ma swoje początki w 1980 roku, gdy niemiecki diler zakupił w New Jersey pierwsza starą Mazdę Cosmo Sport 110 S z 1967 r. To była pierwsza Mazda z silnikiem Wankla, dostępna poza Japonią tylko na niewielu rynkach.

Dzisiaj zbiory rodziny Frey tworzy prawie 120 wyjątkowych samochodów, z których tylko część można zobaczyć w starej zajezdni.

Mazda Classic – Automobil Museum Frey (Wertachstraße 29b, 86153 Augsburg) można zwiedzać od wtorku do piątku w godz. 10-12 oraz od godz. 13 do 18. W sobotę i niedzielę placówka otwarta jest od godz. 10-18. Dorośli za wstęp płacą 5 euro, a dzieci w wieku 13-17 lat – 2,50 euro. Seniorzy i studenci mają 50 proc. zniżkę i płacą 2,50 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *