We wrześniu 2017 roku oferta Peugeot bez Barier wzbogaciła się o nową propozycję: model Peugeot Boxer z adaptacją do przewozu osób z niepełnosprawnością.

Pojazd jest wyposażony standardowo w najazdy. Zastosowane wzmocnienia i kotwiczenia pozwalają na bezpieczny przewóz pasażerów na wózkach inwalidzkich. W środku znajdują się łatwe do zdemontowania fotele (w drugim i trzecim rzędzie wyposażone w regulowane oparcia ze zintegrowanymi zagłówkami oraz 3-punktowe, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa).

Specjalnym udogodnieniem jest wózek montowany zamiennie ze środkowym fotelem trzeciego rzędu(wprowadzenie wózka do kabiny umożliwiają antypoślizgowe najazdy, rampa lub winda, montowane z tyłu samochodu). Przedział pasażerski, w zależności od konfiguracji, umożliwia podróżowanie jednej lub kilku osobom na wózkach inwalidzkich. Podłoga przedziału pasażerskiego wykonana jest z antypoślizgowego i wodoodpornego materiału. W podłodze zamontowane są listwy cargo, służące do mocowania wózków inwalidzkich oraz 3-punktowe pasy bezpieczeństwa do transportowania osoby z niepełnosprawnością. Zabudowa auta obejmuje również oznakowanie zgodne z przepisami o ruchu drogowym (oklejenie samochodu emblematami informującymi o przewozie osób niepełnosprawnych,ostrzegawcze kierunkowskazy dachowe).

Autorem adaptacji jest renomowana firma Carpol.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *