To wyjątkowa okazja. Żółta Delta, która powstała w limitowanej serii została wystawiona do sprzedaży na aukcji RM Sotheby’s. Dom aukcyjny oczekuje uzyskania za ten wyjątkowy egzemplarz przynajmniej 175-225 tys. dolarów.

Tych samochodów powstało tylko kilka setek egzemplarzy. Dokładnie nie wiadomo, chociaz różne źródła podają, że było to 200, 290 lub nawet 400 egzemplarzy.

Lancia na koncie tego modelu ma wiele sukcesów w światowych rajdach. To 16 tytułów mistrzowskich. Ostatni tytuł zdobyty został w 1992 roku i od tego momentu włoska marka już nie pojawiła się na arenie sportowej i także w związku z kończąca się historią – zapewne już nigdy się nie pojawi.

W latach 1991-1992 Lancia uświetniła swoje rajdowe sukcesy wprowadzeniem modelu Delta HF Integrale Evoluzione dla normalnych śmiertelników. Auto napędzane jest czterocylindrowym silnikiem o pojemności skokowej 2.0 l o mocy 210 KM.

Jednym z takich egzemplarzy jest wystawiony na aukcji RM Sotheby’s. Auto zachowało oryginalny stan i ma tylko 6 487 km przebiegu. Zapewne będzie cennym nabytkiem dla jednego z kolekcjonerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *