Niespodziewana zmiana warunków pogodowych, marznący deszcz, czy błoto pośniegowe– na takie trudności muszą być przygotowani kierowcy, którzy w najbliższym czasie planują wyjazdy np. na ferie zimowe.

By podołać tym wyzwaniom nie wystarczą tylko dobre umiejętności za kierownicą, ważne jest też wyposażenie pojazdu w niezawodne ogumienie.

Przed sezonową wymianą opon wielu kierowców często staje przed dylematem czy już kupić nowe opony, czy spróbować przejeździć jeszcze jeden sezon na dotychczasowych, licząc że aura będzie łaskawa. Trzeba jednak pamiętać, że przy niespodziewanej zmianie pogody eksploatowane przez wiele sezonów ogumienie nie zagwarantuje optymalnych właściwości prowadzenia w trudnych warunkach drogowych.

„Jeśli mamy wątpliwości dotyczące stanu ogumienia lepiej nie ryzykować dalszych podróży i dokonać wymiany opon, nawet jeśli do końca sezonu pozostało tylko kilka tygodni. Bezpieczeństwo jazdy powinno być priorytetem, zwłaszcza jeśli w podróż zabieramy najbliższych. Co więcej, wymiana opon o tej porze roku może być też korzystna ekonomicznie, gdyż ogumienie można teraz nabyć w atrakcyjnych cenach, jak np. produkty z linii UltraGrip” – komentuje Marta Kosyra, Consumer Brand Manager Goodyear Dunlop.

Goodyear od lat dostarcza na rynek produkty, które wyróżniają się pewnym zachowaniem w trudnych warunkach zimowych. Do takich należą między innymi opony zimowe z linii UltraGrip. Opracowane na bazie wielu lat innowacji i doświadczeń, testowane na najbardziej wymagających torach, zyskały uznanie zarówno kierowców, jak i ekspertów motoryzacyjnych – ogumienie Goodyear jest polecane w ponad 80% testów, a marka od lat pozostaje jednym z liderów na rynku opon zimowych.

Tajemnica unikalnych właściwości produktów UltraGrip tkwi w konstrukcji. Przykładowo, do budowy opon UltraGrip Performance inżynierowie marki wykorzystali samoblokujące się lamele, specjalny wzór bieżnika z dodatkowymi nacięciami oraz innowacyjne technologie, jak np. ActiveGrip, które sprawiają, że ogumienie zapewnia lepszą przyczepność, hamowanie oraz trakcję na śniegu i oblodzonych drogach. Rodzina opon UltraGrip Preformance imponuje także doskonałym zachowaniem na suchych nawierzchniach.Niezawodne zachowanie ogumienia w każdych warunkach zimowych wielokrotnie potwierdziły testy renomowanych czasopism motoryzacyjnych oraz niezależnych organizacji.

Oferta produktów zimowych Goodyear UltraGrip jest szeroka i obejmuje opony dedykowane do typowych aut osobowych, jak i nieco cięższych pojazdów typu SUV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *