Mercedes-Benz Vans zasilił Fundację Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) kolejnym samochodem. Od teraz może ona korzystać do celów szkoleniowych z najnowszego pikapa – Klasy X.

Bezpieczeństwo, bez względu, czy w górach czy na drodze – to podstawa. Z tą myślą Fundacja GOPR i Mercedes Benz rozwijają współpracę już kolejny rok.

– Misją Fundacji GOPR jest budowanie świadomości istnienia zagrożeń oraz umiejętności minimalizowania skutków ich wystąpienia. Ogromnie się cieszę i jestem jednocześnie niezwykle dumny, że u swego boku podczas wyruszania w drogę ku tak ważnej dla nas misji, mamy godnego zaufania oraz niezawodnego Partnera, jakim jest Mercedes–Benz ! – mówi Marcin Kądziołka, prezes Fundacji GOPR.

Mercedes-Benz Vans zawiązał współpracę z Fundacją GOPR na początku 2017 r. Wtedy to przekazał do użytkowania pierwsze auto – osobowego Vito Tourer w wersji 4×4. Zapewnia on sprawny i bezpieczny transport grupy ratowników oraz wymaganego sprzętu edukacyjnego, docierając nie tylko do miast, ale również do wymagających użycia napędu 4×4 oddalonych od cywilizacji miejsc, w których prowadzone są górskie imprezy plenerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *