To samochód nieporównywalny z żadnym innym, w diametralny sposób zmieniający pojęcie superluksusowego podróżowania, przenoszący przyświecający Rolls-Royce’owi od lat etos „Effortlessness” (lekkości, łatwości, swobody) na zupełnie nowy, fizyczny poziom. Cullinan z łatwością poradzi sobie z wyzwaniami.

„Premiera nowego modelu Rolls-Royce’a to zawsze doniosły moment w świecie dóbr luksusowych. Dziś ustanawiamy standard tworząc nową kategorię samochodów. Powstał pojazd dla ludzi wpływowych, mobilnych, mających szerokie perspektywy. Potrzebują oni innego typu samochodu, który da im możliwość luksusowej podróży w każdym terenie. Ich żądza przygód i odwaga wymagają pojazdu, dotrzyma im kroku na szczyt”. – powiedział Peter Schwarzenbauer, szef marki Rolls-Royce, członek Zarządu BMW Group.

Kiedy trzy lata temu Rolls-Royceogłosił start projektu Cullinan, zrobił to na podstawie próśb klientów z całego świata o stworzenie Rolls-Royce’a pośród SUVów charakteryzującego się luksusem, osiągami i użytecznością, jakiej do tej pory nie było na rynku SUVów. Wielu klientów z tej grupy to osoby młode, bardzo zamożne, które osiągnęły sukces i są bardzo zaangażowane w nową falę ekonomii – ekonomię doświadczeń. Chcieli oni, aby Rolls-Royce zawiózł ich na koniec świata w otoczeniu luksusu.

Mobilność zawsze była szybko rozwijającą się, dynamiczną gałęzią biznesu z szeregiem nowych, pojawiających się systematycznie konceptów, takich jak SUVy. Ale rozwiązanie te powinny być udoskonalane aż do perfekcji, aby mogły być zaakceptowane przez tych, którzy nie znoszą kompromisów – wielbicieli prawdziwego luksusu. Stąd Cullinan.

“Przeszłość ustanowiła precedens, a dziś odpowiadamy na to wezwanie do działania,” mówi Müller-Ötvös. „Naszą odpowiedzią dla wizjonerów, wielbicieli przygód, odkrywców i dla tych, którzy wierzą w wolność jest Rolls-RoyceCullinan.”

Czym jest Rolls-RoyceCullinan

To Rolls-Royce, jakiego jeszcze świat nie widział. Kiedy Sir Henry Royce powiedział „Dążcie do perfekcji we wszystkim, co robicie. Stwórzcie jeszcze lepszym to, co teraz uznawane jest za najlepsze. A jeżeli to nie istnieje, zaprojektujcie je,” być może miał na myśli właśnie Cullinana.

Dotychczas klienci Rolls-Royce’aw dostępnej ofercie SUVów nie mogli znaleźć dokładnie tego, czego szukali.  A są to osoby, które nie uznają ograniczeń czy kompromisów. Są pionierami, dla których ma znaczenie w jaki sposób zdobywają nowe doświadczenia, przeżycia, przygody. To podejście wymaga samochodu, który będzie w stanie dowieźć ich w każdy zakątek w otoczeniu luksusu oraz anturażu– stylu Rolls-Royce’a. To właśnie dlatego powstał Cullinan.

Rolls-Royce Cullinan

 • Najbardziej oczekiwany samochód 2018 roku i – całkiem możliwe – najbardziej oczekiwany Rolls-Royce w historii
 • Nazwany za największym kiedykolwiek znalezionym diamentem, obecnie jeden z klejnotów Korony Brytyjskiej
 • Dzięki temu terenowemu pojazdowi o podwyższonym zawieszeniu idea luksusowej podróży poza utartymi szlakami staje się rzeczywistością. Luksusowe podróżowanie jest teraz łatwe w każdym terenie (Effortless, Everywhere).
 • Dzięki nowoczesnemu i funkcjonalnemu wzornictwu Cullinan z pewnością zyska status ikony pośród zalewających rynek nijakich SUVów.
 • Pierwsze trzybryłowe nadwozie w kategorii SUVów. Przedział pasażerski został oddzielony od bagażnika. „Etykietkę z napisem ‚SUV’ dostaje teraz każde auto z dwubryłowym nadwoziem i choćby lekką sugestią uterenowienia” – komentuje Giles Taylor, szef designu Rolls- Royce Motor Cars. „My natomiast wyobraziliśmy sobie prawdziwy, trzybryłowy, wysoko zawieszony samochód terenowy z przełamującym konwencje designem i możliwościami, które zaspokoją pragnienie przygód naszych klientów”.
 • Najpraktyczniejszy z Rolls-Royce’ów. Cullinan to najbardziej wszechstronny, rodzinny i niezwykle przyjemny w prowadzeniu superluksusowy SUV na rynku.
 • Drugi model Rolls-Royce’a, który otrzymał nową, w pełni aluminiową konstrukcję nazwaną przez firmę „Architecture of Luxury”. Cullinan to najbardziej zaawansowany technicznie, jedyny luksusowy SUV na świecie.
 • Testowany w najtrudniejszych warunkach, jakie można znaleźć na Ziemi, Cullinan okazał się być niezwykle sprawnym pojazdem terenowym, który przeniósł pojęcie „Magic CarpetRide” („Podróży latającym dywanem”) poza asfalt, nie poświęcając przy tym nic z legendarnego dla Rolls-Royce’a zachowania na utwardzonych drogach.
 • Culinan będzie dostępny z szeregiem szytych na miarę rozwiązań (Bespoke), aby dopasować się do stylu życia swoich właścicieli. Pośród nich m. in. Viewing Suite (skórzane fotele wysuwane z bagażnika) oraz tzw. część rekreacyjna (Recreation Module).
 • Silnik V12 z podwójną turbiną o pojemności 6,75 litra (moc 563 KM, moment obrotowy 850 Nm) przenosi napęd na zbudowany od nowa napęd na cztery koła. Przemieszczenie się w trudnym terenie ułatwią dodatkowo obie skrętne osie.
 • Stuletnia historia przygód i wypraw w każdym terenie, możliwych dzięki luksusowemu, a przy tym szybkiemu i niezawodnemu pojazdowi. T.E. Lawrence (Lawrence z Arabii) powiedział: „Rolls na pustyni ponad rubiny”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *