Związek przeszłości i przyszłości ma swoją „internetową” kontynuację w projekcie „Alfa Romeo: Mille Miglia w 90 miejscach”, który przypomina najważniejsze momenty niezwykłej historii marki w Mille Miglia, po 90 latach od pierwszego zwycięstwa.

W 1928 roku, pierwszy sukces Alfy Romeo w Mille Miglia, w 2018 roku rekordowa edycja wyścigu z 450 startującymi załogami i trzema Alfami Romeo na pierwszych trzech miejscach: to potwierdzenie nierozerwalnego związku pomiędzy marką a najpiękniejszymi na świecie wyścigami samochodowymi.  Na Viale Venezia w Brescii, Alfa Romeo wystąpiła w roli jubilatki z okazji wyjątkowej rocznicy, sponsora motoryzacyjnego oraz zdobywcy najcenniejszych nagród: zwycięzcą Mille Miglia 2018 została Alfa Romeo 6C 1500 GS „Testa Fissa” z załogą Tonconogy-Ruffini.

Na drugim miejscu, zaledwie osiem punktów za zwycięzcą, uplasowała się zachwycająca 6C 1500 Super Sport z 1928 roku, której karoseria została wyprodukowana w „Stabilimenti Farina”. To oficjalny samochód z kolekcji FCA Heritage, który wystawiany jest w Muzeum Alfy Romeo. Auto wystartowało z numerem 30, takim samym, jaki widniał na zwycięskim samochodzie w 1928 roku, prowadzonym przez Giuseppe Campariego i Giulio Ramponiego. Tym razem za jego kierownicą zasiadł Giovanni Moceri z pilotem Danielem Bonettim. Moceri jest aktualnym Mistrzem Włoch ACI Sport i zwycięzcą najważniejszych włoskich, cyklicznych wyścigów: od Mille Miglia poprzez Targa Florio aż po Złoty Puchar Dolomitów.
Na trzecim miejscu uplasowała się Alfa Romeo 6C 1750 SS Zagato, prowadzona przez załogę Vesco-Guerini.

Zgłoszone przez FCA Heritage samochody Alfa Romeo zajęły honorowe miejsca, kończąc 36. edycję historycznego rajdu Mille Miglia na tradycyjnej trasie Brescia-Rzym-Brescia.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *