Wprowadzony na rynek w 2014 roku, Jeep Renegade poszerzył globalną gamę produktową amerykańskiej marki, która tym właśnie modelem zadebiutowała w segmencie B-SUV.

Renegade był także pierwszym SUV-em Jeepa wyprodukowanym poza Stanami Zjednoczonymi, w zakładzie Melfi SATA we Włoszech. Teraz, Renegade został odświeżony – opierając się na mocnych stronach, dzięki którym silnie zaistniał na rynku przepełnionym crossoverami – i stał się modelem, który osiągnął rekordową sprzedaż marki Jeep w Europie.

Dzisiaj jego wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa jest jeszcze bardziej wszechstronne, a systemy infotainment jeszcze bardziej nowoczesne. Nowa rodzina jednostek napędowych obejmuje 1,0-litrowy silnik o mocy 120 KM i momencie obrotowym 190 Nm oraz 1,3-litrowy silnik o mocy 150 KM lub 180 KM i momencie obrotowym 270 Nm. Oferta silników obejmuje również odświeżone silniki wysokoprężne MultiJet II o pojemności 1,6 i 2,0 litra z selektywną redukcją katalityczną SCR (Selective Catalytic Reduction), wszystkie zgodne z normą Euro 6/D. Gama silników nowego Renegade’a 2019 może być połączona z sześciostopniową manualną skrzynią biegów, dwusprzęgłową automatyczną DDCT i dziewięciostopniową automatyczną skrzynią biegów, obie zapewniające doskonałą i komfortową jazdę.

Design Renegade’a jest teraz jeszcze bardziej wyjątkowy – odświeżone elementy z przodu podkreślają sportowe, niepowtarzalne cechy charakterystyczne dla dziedzictwa stylistycznego i technicznego marki. Charakterystyczne i kultowe cechy nowego modelu Jeep Renegade obejmują okrągłe reflektory i trapezowe nadkola. Zewnętrzna linia samochodu ma przemyślany wygląd, podkreślający solidne kształty nadwozia i agresywne proporcje kół w stosunku do nadwozia.

W Europie sprzedaż Jeepa Renegade 2019 rozpocznie się we wrześniu 2018. Kompletna gama oferuje cztery poziomy wyposażenia – Sport, Longitude, Limited i Trailhawk, nową rodzinę silników obejmującą dwa nowe silniki benzynowe MultiAir III oraz dwa silniki turbodiesel MultiJet II, napęd na przednie koła i napęd 4×4 oraz trzy skrzynie biegów (sześciostopniowa manualna, dwusprzęgłowa automatyczna DDCT lub dziewięciostopniowa automatyczna). W krajach pozaeuropejskich (Rosja, Bliski Wschód i Afryka) nowy Renegade 2019 będzie dostępny pod koniec roku.

Dzięki ponad 73 200 sprzedanym egzemplarzom w 2017 roku, Renegade był najlepiej sprzedającym się SUV-em marki Jeep w Europie i na kilku głównych rynkach kontynentu, w tym we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.
W kwietniu 2018 r. Renegade był najlepiej sprzedającym się modelem Jeepa na rynku europejskim, a jego sprzedaż wzrosła o 3,3% w stosunku do tego samego okresu 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *