Nasi rodacy coraz częściej wsiadają za kierownicę używanych kabrioletów. Ich sprzedaż w AAA Auto wzrosła w tym roku aż o 14 proc. w porównaniu do 2017 roku.  Najczęściej wybieranym autem jest Peugeot 307 CC.

– Kabriolet w rzeczywistości lepiej nadaje się do łagodniejszego klimatu niż gorących, suchych warunków. W tych bardziej sprawdzają się samochody ze stałym dachem, które dzięki klimatyzacji utrzymują niższą temperaturę wewnątrz auta i chronią pasażerów przed nadmiernym słońcem. Dachy z tkanin są coraz bardziej zaawansowane, a wraz z elektrycznym sterowaniem składanych części dachu, kabriolety stały się dalece mniejszym kompromisem w stosunku do tradycyjnych aut niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział František Švec, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

Obecnie dachy kabrioletów są wodoszczelne i zapewniają doskonałą izolację akustyczną oraz tłumią dźwięki, dzięki czemu można używać takich aut do jazdy całorocznej. Aby zachować dobry wygląd składanego dachu, należy pamiętać o cyklicznym czyszczeniu i przeglądzie co najmniej raz w roku, a wówczas będzie można parkować kabrioletem na świeżym powietrzu nawet cały rok. Warto przy tym pamiętać, aby nie zostawiać samochodu pod drzewem, jeśli chcemy, żeby dach nie zmienił koloru na… zielony.

W tym roku najbardziej popularnym używanym kabrioletem poszukiwanym przez Polaków w sieci AAA AUTO jest Peugeot 307 CC, coupe i kabriolet w jednym, który wygląda znakomicie i jednocześnie jest tani. Aż 50 proc. wszystkich kupowanych kabrioletów w AAA AUTO było w kolorze czarnym, 87 proc. miało silniki benzynowe, a 75 proc. manualną skrzynię biegów. Natomiast najpopularniejszym używanym kabrioletem w Europie Środkowej był Volkswagen Eos.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *