Pałac Alexandrinum w podwarszawskich Krubkach-Gądkach 15. września 2018 roku będzie gościł uczestników „Ogólnopolskiego spotkania miłośników motoryzacji i kultury włoskiej – Forza Italia 2018”, organizowanego po raz siódmy przez klub ForzaItalia.pl.

Wśród atrakcji przygotowywanych przez organizatorów przewidziane są m.in. rajd nawigacyjny, wystawa klasycznych i współczesnych samochodów oraz jednośladów, konkurs elegancji, jazdy próbne najnowszymi modelami Grupy Fiata, wykłady oraz stoiska kulinarne.

„Tegoroczny piknik dla miłośników włoskich maszyn i włoskiego stylu życia jest dla nas o tyle szczególny, że zbiega się z dziesięcioleciem działalności naszego klubu. Spodziewamy się więc rekordowej frekwencji. W zeszłym roku, pomimo kapryśnej pogody, udział wzięło około 320 załóg. W tym roku liczymy na słońce które sprawi, że ta liczba będzie jeszcze większa” – mówi Jakub Strzemżalski, komandor zlotu.

Tradycyjnym punktem programu spotkania jest konkurs elegancji, podczas którego jury najpiękniejszą maszynę uhonoruje pucharem i tytułem „Pojazdu zlotu Forza Italia”. Również goście i uczestnicy pikniku będą mieli szansę wyróżnić nagrodą publiczności wybrany w głosowaniu pojazd.

Kolejną atrakcją będzie rajd nawigacyjny, podczas którego uczestnicy będą zmierzą się z zagadkami przygotowanymi przez organizatorów, poznając przy okazji malownicze, mazowieckie drogi. Dzięki zaangażowaniu autoryzowanego dealera Carserwis raz polskiego importera Fiat Chrysler Automobilies będzie można odbyć jazdy testowe najnowszymi modelami Grupy Fiata.

Ponadto na terenie Pałacu Alexandrinum odbędą się wykłady o tematyce związanej z historią włoskich samochodów, a także konkursy wiedzy motoryzacyjnej oraz wiedzy o Włoszech. O podniebienia uczestników oraz osób odwiedzających zlot zadbają wystawcy stoisk kulinarnych – min. restauracji Lente – modern mediterranean. Zlot Forza Italia 2018 zakończy uroczysta kolacja dla uczestników.

Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają właścicieli współczesnych i zabytkowych włoskich pojazdów, klubowiczów zrzeszonych w polskich klubach i na forach internetowych oraz wszystkich miłośników włoskiej myśli motoryzacyjnej.

Inicjatywa ForzaItalia.pl powstała w celu integracji polskiego środowiska sympatyków włoskich pojazdów. Jej założyciele śledzą działania zagranicznych stowarzyszeń, a najciekawsze z nich promują w kraju. Od siedmiu lat organizują też regularne zloty, które dzięki wzorowej organizacji i unikatowej atmosferze urosły już do rangi prawdziwego święta włoskiej motoryzacji. Zapisy i szczegóły dotyczące uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej  http://2018.ForzaItalia.pl

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2130804490493466/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *