14 zlot modeli Beetle, New Beetle oraz Garbus. W tym roku okazją były 20. urodziny New Beetle’a – youngtimera, który kiedyś stanie się modelem klasycznym tak jak Garbus.

Tysiące z nich przybyło do Wolfsburga, by wspólnie świętować jubileusz jednych z najsympatyczniejszych aut w historii motoryzacji. Najważniejszym wydarzeniem podczas „Beetle Sunshinetour 2018” była parada ponad 200 modeli Beetle, New Beetle i Garbusów na terenie fabryki Volkswagena.

Czegoś takiego jeszcze nigdy nie było. W paradzie uczestniczyły takie wyjątkowe samochody jak Hebmüller Cabriolet z 1950 roku i jeden z rzadkich New Beetle RSI z silnikiem o mocy 225 KM z roku 2000. I oczywiście modele najmłodsze, jak Beetle Cabriolet Dune. Z podjazdu przed hotelem The Ritz-Carlton uczestnicy przejechali samochodami na teren fabryki, by potem ruszyć Südstraβe między kanałem a głównym zakładem w kierunku wieżowca Volkswagena. To niezwykła trasa, ponieważ fragmenty zakładu oraz sam wieżowiec jako zabytki znajdują się pod ochroną. Wzdłuż VW-Mittelstraße, którą na co dzień pracownicy udają się na swoje stanowiska i którą wielkie ciężarówki dostarczają „just in time” części do montażu, parada aut skierowała się dalej w kierunku Autostadt. Przy wieżach Autostadt uczestnicy zlotu spotkali się z widzami, żeby wspólnie świętować, wymieniać się wiedzą na temat samochodów i aby podziwiać trzy generacje modelu, od którego zaczęła się historia koncernu. Szczególną uwagę poświęcono New Beetle, który właśnie w 2018 roku świętuje swoje 20. urodziny. Warto zaznaczyć, że New Beetle – niezależnie od wieku – zawsze był pojazdem niezwykłym, świadczącym o szczególnym stosunku do życia swojego właściciela. Pierwsze modele stają się teraz – zanim zyskają status klasyków – youngtimerami.

W tym roku zlot po raz pierwszy odbył się w Wolfsburgu. To szczególne miejsce u wrót Autostadt i fabryki Volkswagena miało przypomnieć o narodzinach New Beetle’a. Pomysłodawczynią Beetle Sunshinetour była 14 lat temu właścicielka Beetle’a Gabriele Kraft z Lubeki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *