Jak wynika z raportu AAA AUTO ,,Samochody używane w regionach“ sporządzonego na bazie danych sprzedażowych dealera oraz analizy ofert sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, można dostrzec wyraźne sympatie dotyczące niektórych modeli w poszczególnych województwach.

Okazuje się, że mieszkańców zachodnich województw najbardziej interesują modele Volkswagena Passata, Polska Wschodnia należy do Audi A4, a mieszkańcy Polski centralnej najczęściej poszukują Opla Astry.

Volkswagen Passat był w lipcu tego roku modelem najczęściej oferowanym na sprzedaż aż
w siedmiu województwach, Opel Atra zwyciężył w sześciu, a Audi A4 w trzech.
Mapa prezentuje ,,zwycięzców“ w kategorii najczęściej pojawiających się ofert sprzedaży w 16 województwach:

Volkswagena Passata najtaniej można było kupić w województwie warmińsko-mazurskim (mediana ceny: 12 500 zł). Najwięcej za ten model trzeba było zapłacić w województwie pomorskim (16 900 zł). Największy przebieg miały Passaty
w zachodniopomorskim (mediana przebiegu: 258 800 km), a najmniejszy w pomorskim (230 000 km).   Najstarsze Passaty sprzedawano w warmińsko-mazurskim (mediana wieku: 13,7), a najmłodsze w pomorskim (11,7). Natomiast za Opla Astrę najmniej trzeba było zapłacić w województwie kujawsko-pomorskim (mediana ceny: 12 500 zł), a najwięcej na Śląsku (15 000 zł). Tanie Astry w kujawsko-pomorskim charakteryzowały się dużym przebiegiem (mediana przebiegu: 191 140 km), były także najstarsze (mediana wieku: 12,6). Auta na Śląsku miały natomiast najniższy przebieg (mediana przebiegu: 168 000 km) i były najmłodsze (mediana wieku: 11,1). Jeśli chodzi o Audi A4, najdroższe modele oferowano w województwie podlaskim (mediana ceny: 19 600 zł), najtaniej można było je kupić w województwie lubelskim (18 400 zł). Najstarsze modele oferowano w województwie lubelskim (mediana wieku: 14), a najmłodsze w podlaskim (13,3). Największy przebieg miały samochody oferowane na sprzedaż w województwie lubelskim (mediana przebiegu: 246 500 km), a najmniejszy w podkarpackim (235 000 km).

Natomiast z części raportu podsumowującego sprzedaż aut używanych w AAA AUTO w lipcu 2018 r. wynika, że w pięciu na sześć województw, w których mieszczą się salony dealera, najczęściej kupowanym samochodem był Opel Astra. Dobrą pozycję w rankingu sprzedaży czeskiego dealera zdobyły także modele Skody: Octavia oraz Fabia, które znalazły się na czołowych pozycjach (1 – 3) w pięciu województwach.

Sprzedaż aut używanych w lipcu w sześciu województwach, w których mieszczą się oddziały dealera:

Nr Mazowieckie Wielkopolskie Śląskie Małopolskie Dolnośląskie Łódzkie
1 Astra Astra Astra Octavia Astra Astra
2 Focus Fabia Fabia Astra Focus Civic
3 Golf Passat Clio i30 Golf Octavia
4 Yaris Polo Octavia Auris Fabia Megane
5 Megane Mercedes A Megane Focus Octavia ix35
6 Octavia Venga Focus Insignia Mondeo Mondeo
7 Clio Clio Mondeo Golf Megane Qashqai
8 Fabia Golf i30 207 Passat Fabia
9 Mondeo Avensis Qashqai Passat Clio Yaris
10 Corsa Insignia Ceed Civic BMW 3 i30

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *