Podczas North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit, w styczniu 2019 roku, INFINITI zaprezentuje wizję swojego pierwszego w pełni elektrycznego crossovera. Tym samym marka ujawni nowy – właściwy erze elektromobilności – język projektowania, tradycyjnie nasycony japońskim DNA.

Wprowadzanie napędów elektrycznych otwiera nowe możliwości w projektowaniu nadwozi typu sedan i crossover, zarówno jeśli chodzi o design zewnętrzny, jak i rozwiązania wnętrza. Dzięki zmianom proporcji, samochody z napędem elektrycznym szerzej otwierają możliwości kształtowania przestrzeni wewnętrznej, pozwalając na aranżowanie przestronnych, nawiązujących do salonów, kabin, bogato wyposażonych w przyjazne, przydatne i wspierające kierowcę technologie.

W styczniu 2018 INFINITI zapowiedziało elektryfikację do roku 2021 gamy swoich samochodów, z wykorzystaniem hybrydowych układów e-POWER oraz napędów w pełni elektrycznych. Intensywne prace projektowe i konstrukcyjne trwają, a każdy nowy prototyp INFINITI przynosi namiastkę tego, jak marka będzie nowe możliwości wykorzystywać.

Najnowsze oblicze INFINITI zostanie pokazane w miejscu, gdzie marka, trzydzieści lat temu, po raz pierwszy objawiła się światu. „Właśnie w Detroit, siedząc jako młody projektant na widowni, zobaczyłem narodziny INFINITI – wspomina Alfonso Albaisa, wiceprezes ds. globalnych projektów koncernu Nissan – a teraz jestem dumny z tego, że uczestniczę w tworzeniu kultowych, luksusowych samochodów. Po trzech dekadach od debiutu marki,

Q Inspiration pokazuje w jaki sposób nowe proporcje, wyzwolone przez elektryczną moc INFINITI, zainspirowały nowy kierunek projektowania i język wizualnej ekspresji. Podobnie jak zaprezentowany na Pebble Beach nasz koncept Prototype 10, tak i Q Inspiration charakteryzują głęboka prostota wsparta technologią oraz kunszt wywodzący się z naszej unikalnej kultury i oczywiście naszych japońskich korzeni” – mówi Alfonso Albaisa.

Koncept Q Inspiration pokazany na salonie w Detroit w roku 2018 oraz Prototyp 10, zaprezentowany podczas ostatniego Concours d’Elegance w Pebble Beach, akcentowały futurystyczne elementy języka projektowego. W modelu przygotowanym na styczniową premierę podczas NAIAS 2019 elementy te łączą się i w pełniejszy sposób – w oparciu o nową platformę – prezentują wizję przyszłości INFINITI na erę zelektryfikowanej motoryzacji.

„Samochód koncepcyjny, który pokażemy w Detroit, to początek nowej ery dla INFINITI i ilustracja kierunku, w którym zmierzamy. Elektryfikacja i inne nowe technologie dały nam możliwość rozwinięcia naszej filozofii projektowania, którą chcemy się pochwalić” – zapowiada Karim Habib, dyrektor designu INFINITI.

Marka silnie koncentruje się obecnie na rozwijaniu pełnej gamy samochodów typu e-Power oraz całkowicie elektrycznych. „Branża znajduje się w technologicznym punkcie zwrotnym – mówi Roland Krueger, prezes INFINITI – i w tym punkcie INFINITI, jak przystało na markę luksusową, ma fascynującą wizję pięknie zaprojektowanych samochodów elektrycznych dla odbiorców pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *