Jak co roku, we wsparcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażował się Mastercard. Niespodzianką, jaką firma przygotowała wraz z braćmi Collins, jest Rolls‑Royce model Silver Shadow z 1975 r., wyremontowany i stuningowany w studio sławnych przedsiębiorców. Całkowity zysk z aukcji Allegro dla WOŚP, na której pojazd został wystawiony, wesprze konto Fundacji WOŚP.

Legendarny Rolls-Royce, model Silver Shadow, z 2-drzwiowym nadwoziem i silnikiem o pojemności 6750 cm3 (benzyna), został po raz pierwszy zarejestrowany w 1975 r. Auto zostało poddane remontowi (prace blacharskie, mechaniczne, wizualne) oraz licznym modyfikacjom w studio braci Collins. Czarna karoseria z efektem karbonu, kubełkowe siedzenia, wyświetlane logo Rolls-Royce’a w drzwiach,podświetlany kultowy sufit, który wygląda jak nocne niebo z gwiazdami – to tylko niektóre elementy, które sprawiają, że ten egzemplarz auta jest niepowtarzalny. Auto, poza oryginalnym wyglądem, charakteryzuje się również niezwykłym dźwiękiem, który zawdzięcza jedynemu w swoim rodzaju układowi wydechowemu, który w połączeniu z silnikiem o pojemności 6,74 litra daje fantastyczne efekty dźwiękowe.

Bracia Collins to urodzeni w Legnicy Rafał i Grzegorz Chmielewscy, którzy międzynarodowy sukces w motoryzacji odnieśli w Londynie. W ich warsztacie w Wielkiej Brytanii tuningowane są luksusowe samochody należące do gwiazd i celebrytów, w tym np. do piłkarzy, takich jak Wojciech Szczęsny czy Gareth Bale, a także do muzyków, takich jak Rita Ora, zespół the Queens, Mark Ronson czy Iggy Azalea.

Aukcja Rolls-Royce’a to jedno z wielu działań Mastercard, które wspierają tegoroczny Finał WOŚP. Inne inicjatywy to eSkarbonki dla wolontariuszy, dedykowana im platforma iWolontariusz, kreator witryn internetowych eSztab, akcja zbiórki na Twitterze #MastercardGraZWOŚP czy sponsorowanie Światełka do Nieba i Bezcenne Niespodzianki.

„Rolls-Royce, prawdziwy, cudowny, taki sprzed lat, który ma piękną, klasyczną linię, jest przygotowany specjalnie jako Bezcenna Niespodzianka. Bądźcie razem z nami! Dziękujemy wam bardzo!13stycznia zapraszamy na 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – powiedział Jurek Owsiak.

Licytacja, a także wideo, na którym założyciel WOŚP prezentuje licytowanego Rolls-Royce’a, jest dostępna na stronie: https://mastercard.wosp.org.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *