11-tysięczna załoga zakładów Volkswagen Poznań ma powody do świętowania: z linii produkcyjnej fabryki w Antoninku zjechał trzymilionowy samochód, którym jest Volkswagen Caddy Kombi w kolorze niebieskim, napędzany dwulitrowym silnikiem TDI o mocy 110 kW/150 KM.

Jubileuszowe Caddy Kombi w wersji Comfortline ze specjalnej edycji – Edition 35 – będzie służyło pracownikom i trafi do floty samochodów użytkowanych przez Volkswagen Poznań.

Wśród 3 milionów aut wyprodukowanych dotychczas przez fabryki Volkswagena w Poznaniu są takie samochody osobowe, jak Skody – Felicia, Fabia i Octavia oraz Volkswageny – Passat, Bora i Polo. Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce. Ubiegły rok był rekordowy w historii spółki. Z taśm produkcyjnych zjechało w sumie 266 819 samochodów, w tym 161 035 egzemplarzy

Volkswagena Caddy (z zakładów w Poznaniu i Swarzędzu), 29 880 sztuk Volkswagena T6 (również produkowanych w zakładach w Poznaniu i Swarzędzu), 66 889 egzemplarzy Volkswagena Craftera (produkowanego w fabryce we Wrześni), 9015 sztuk samochodu marki MAN TGE (produkowanego również w fabryce we Wrześni).

Spółka Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce, który zatrudnia ponad 11 000 osób w 4 zakładach produkcyjnych. Volkswagen Poznań to nie tylko fabryki samochodów użytkowych, ale również komponentów. Auta trafiają stąd na rynki całego świata. W październiku 2016 w Białężycach k. Wrześni otwarto fabrykę, w której produkuje się Craftera. Na poznańskiej Wildzie działa odlewnia, która wysokiej jakości komponenty aluminiowe dostarcza do wielu fabryk koncernu Volkswagen na świecie. W ubiegłym roku powstało tu 4,5 mln odlewów. To rekordowe osiągnięcia w 25-letniej historii przedsiębiorstwa.

Od 1993 roku w zakładzie w Antoninku wchodzącym w skład Volkswagen Poznań powstawało aż 16 modeli różnych marek koncernu. W 2003 roku zakład w Antoninku koło Poznania został przekształcony w fabrykę samochodów, w której są produkowane modele Caddy i Transporter. Fabryka w Antoninku jest jedyną na świecie, w której są produkowane Caddy i Transporter T6 z otwartą kabiną na ramie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *