Wygląda jak typowy bezdomny, ale jest znanym celebrytą i jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych kolekcjonerów samochodów marki Porsche.

Po niepowodzeniach z edukacją i pracą w rodzinnym Sheffield, wyemigrował do USA, gdzie nieoczekiwanie zrobił karierę z modyfikacją używanej odzieży. Tak powstała marka Serius Clothing, którą stworzył wspólnie z żoną Karen. Jego ubiory zaczęły nosić takie gwiazdy jak m.in. Madonna, Alice Cooper i Bruce Willis, a to oznaczało szybkie i duże zyski. W 1992 roku mógł już spełnić swoje marzenia z dzieciństwa i kupić Porsche 911 z 1974 r. Jednak pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku jego firma przekształciła się w filmowe atelier, co oznaczało koniec pracy z odzieżą. Tutaj powstało wiele znanych reklam i części filmów.

To pozwoliło na poświęcenie się swojemu wielkiemu hobby. Walker zaczął kupować auta i je po swojemu modyfikować. Jednocześnie zebrał 40 Porsche, z których ostatecznie w kolekcji pozostało 25 najcenniejszych. Są tam m.in. w różny sposób modyfikowane Porsche 911, 924 Carrera GT oraz 911 z 1964 r. w oryginalnym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *