Luksusowe auta z całego świata, które od kilku pokoleń podbijają serca miłośników motoryzacji. Już za miesiąc w Ptak Warsaw Expo ruszają targi Warsaw Oldtimer Show! Na odwiedzających czeka ponad 1,5 tysiąca pojazdów o wartości 75 milionów euro.

Zarówno wystawcy jak i miłośnicy oldtimerowej motoryzacji już nie mogą się doczekać atrakcji, które w tym roku czekają w Ptak Warsaw Expo. – To nie tylko wystawy klasyków – podkreśla Kamil Gwadera, organizator targów Warsaw Oldtimer Show. – Będzie giełda samochodów, zlot aut zabytkowych oraz wiele innych atrakcji – między innymi strefa militarna, pokazy renowacji i strefa części samochodowych.

Największe wrażenie na uczestnikach targów robią jednak auta, które na stałe zapisały się w historii motoryzacji. Wśród nich jest Mercedes 300 SC, dzięki któremu marka powróciła do grona samochodów luksusowych. Będzie też okazja zobaczyć Citroena Rosalie 10 CV – wyjątkowe auto, który często towarzyszy zakochanym w dniu ślubu oraz Maserati Ghibli 4.7 Coupe – w latach 60. doczekało się miana „najbardziej eleganckiego auta świata”. W sam raz na majówkę sprawdzi się Peugeot 601 Roadster – od lat 30. podbija serca miłośników motoryzacji. W podróż do lat 30. zabierze nas Steyr 120 – auto oficerów i dowódców podczas drugiej wojny światowej, które potrafiło pokonywać ekstremalne wzniesienia ponad 30%. –Prawdziwą gratką będzie unikatowy model American LaFrance, który pracował w nowojorskiej straży pożarnej – mówi Kamil Gwadera. – To jedna z zaledwie 19 sztuk tego modelu, odrestaurowana przez specjalistów z Będzina.

Zabytkowe motocykle, akcesoria, części i odzież – to wszystko czeka na kolekcjonerów, pasjonatów i wystawców na OldtimerbazaR. Impreza cieszy się ogromną popularnością od kilkunastu lat. To miejsce, gdzie można zdobyć poszukiwane modele, militaria, a także podziwiać pojazdy wojskowe.

W Strefie Militarnej zagoszczą pojazdy, którym nie straszne błota, rzeki i góry. Wśród modeli, które warto zobaczyć, jest legendarny wszędołaz Volvo BV 202, flagowy pojazd Wojska Polskiego, czyli Star 266 z zabudową specjalistyczną, a do tego radziecki BRDM 2RS – opancerzony pojazd rozpoznania. Odwiedzający zobaczą też m.in. amerykańskie lekkie ciężarówki Dodge WC 53, które wykorzystywano jako pojazdy sanitarne podczas drugiej wojny światowej. – Fani militariów powinni też zwrócić uwagę na radziecki samochód terenowy GAZ-69 – zaznacza Kamil Gwadera. – Nie zabraknie też modeli, które wojsko wykorzystuje do tej pory – wśród nich Hummer H1 czy Land Rover Defender – dodaje.

Szykuje się również nie lada gratka dla miłośników legendarnych modeli autobusów i ciągników. W tym roku warszawski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zaprezentuje m.in.: Chaussona AH48, który po wojnie był pierwszym nowoczesnym autobusem w Polsce oraz kultowego „ogórka”, Jelcza 272 MEX.

Podczas poprzednich edycji targów również nie brakowało unikatowych modeli. Uczestnicy mieli okazję podziwiać na własne oczy: Ferrari 250 GTE, Bentley Mark VI, Mercedens-Bezn 600, Ford Model T, BMW 3.0 CS, Feerari Testarossa, Porsche 911 Turbo i wiele innych.
Targi Warsaw Oldtimer Show startują już w dniach 11-12 maja w Ptak Warsaw Expo. Bilety możecie zdobyć na Warsaw Oldtimer Show.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *