Udało się! Grupa pasjonatów motoryzacji ze znanym dziennikarzem Robertem Brykałą na czele i całą rzeszą wolontariuszy, na terenie warszawskiej Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu, doprowadziła do finału niecodzienny projekt.

Ten szalony pomysł i spełnienie marzeń, by pokazać przynajmniej część historii polskiej motoryzacji oraz te pojazdy, które w ostatnich dziesięcioleciach spotykaliśmy na polskich drogach. Pojazdy pochodzą od różnych właścicieli i kolekcjonerów, którzy udostępniając je, stali się współtwórcami tej niecodziennej wystawy.

Ostatni Polonez zjechał z taśmy na Żeraniu 17 lat temu, a 8 lat temu ostatni wyprodukowany tutaj samochód – Chevrolet Aveo. Ale dzięki zaangażowaniu Fundacji Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki oraz pasji osób z Muzeum SKARB NARODU, samochody ponownie powróciły do fabryki.

Do dawnej lakierni wjechały samochody wyprodukowane w sąsiednich halach. Nie możemy zapomnieć, iż na tym terenie pod koniec lat czterdziestych XX wieku rozpoczęto budowę Fabryki Samochodów Osobowych.

Zapraszamy do galerii i koniecznie do zwiedzenia Wystawy Motoryzacji w Fabryce przy ul. Jagiellońskiej 88. Kontakt: www.wystawaklasykow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *