Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rekordowe otwarcie!  

Nr 07/2023

10 maja wraz z Fundacją Youngtimer Warsaw, mieliśmy przyjemność rozpocząć sezon cyklicznych spotkań pod PGE Narodowym. Cóż to było za otwarcie!

Na miejscu imprezy pojawiło się blisko 1000 aut i spokojnie drugie tyle uzbierałoby się w okolicy. Od rozpoczęcia o 18.00 do zamknięcia koło 21 non stop zjawiały się nowe auta. Niesamowite wrażenie, kiedy kawałek miasta zostaje opanowany przez ciekawą motoryzację i do tego tak różnorodną! Mogliśmy podziwiać zarówno auta klasyczne, jak i współczesne, a na samym „żwirku pod narodowym” mogliśmy podziwiać właściwie wszystko.

Samochody z rodzimego FSO, klasyczne Mercedesy, BMW, amerykańskie Muscle i Pony Cary, a nawet takie perełki jak Ferrari Dino czy Acura NSX. Warto również wspomnieć o silnej reprezentacji Porsche Club Poland, która pokazała świetną kolekcję, w której znalazły się między innymi Porche 356 czy moje ulubione 928. A jak wspomniałem wcześniej, co chwila pojawiało się coś nowego, dzięki czemu cały teren mogliśmy obchodzić przez cały wieczór, nieustannie trafiając na coś nowego.

Obok aut, doskonałą atmosferę tworzyli ludzie. Sami pasjonaci, którzy chętnie dzielą się wiedzą na temat swojego auta i wymieniają się doświadczeniami z innymi użytkownikami podobnych modeli. Łatwo jest wpaść w dyskusję trwającą godzinami na temat technikaliów czy ciekawostek.

Na otwarciu zaprezentowany został odrestaurowany Peugeot 306 Cabrio w dość rzadkiej wersji Roland Garros, którego historię renowacji możecie poznać na kanale YouTube Youngtimer Warsaw. Jakby tego było mało, o 19 pojawiła się ekipa 911 Garage z konwojem Porsche RWB. Charakterystyczne auta, wraz z ich twórcą Nakai Sanem wzbudziły ogromną furorę. Szybko zostali wchłonięci przez tłum, przez który nie dało się przejść do zakończenia imprezy.

Poza ciekawymi autami i świetnymi ludźmi. o klimat imprezy zadbał Dj oraz kilka food trucków, przy których można było odpocząć. Jeżeli chcielibyście spędzić świetne popołudnie w gronie miłośników klasycznej motoryzacji, koniecznie musicie się wybrać na jedno z cyklicznych spotów. Informacje o tym, kiedy odbywają się spotkania znajdziecie na naszej stronie w kalendarzu oraz na Facebooku Youngtimer Warsaw i „Automobilisty”.